• biuro@atenapm.pl
  • +48 42 307 09 02

płynna termoizolacjaCO TO JEST SFEROLIT

SFEROLIT – to ciekła powłoka ceramiczna, posiadająca właściwości izolacji cieplnej i wodoochronnej. Mikroceramiczny wypełniacz, zintegrowany w mieszankę akrylowych kopolimerów. Stosowana jest jako przeciwgrzybicza, antykorozyjna, termoizolacyjna powłoka do ścian zewnętrznych, systemów ogrzewania, kanalizacji i zaopatrzenia w wodę, ościeży okiennych, cystern i zbiorników. Właściwości izolacyjne tego materiału bazują na zdolności próżni do utrzymywania zadanej temperatury, ograniczając przedostanie się ochłodzonych lub nagrzanych cząstek powietrza z zewnątrz. Podstawą SFEROLITU są miliony próżniowych pustych cząstek, które po naniesieniu i wyschnięciu tworzą szczelną membranę. Średnica cząstki od 20 do 120 mikron.

płynna termoizolacjaJAK DZIAŁA SFEROLIT

Płynna termoizolacja w wyniku polimeryzacji staje się trwałym pokryciem, do 40% obniżając utraty ciepła, nie przepuszcza wody, umożliwia jednocześnie swobodne oddychanie powierzchni. Paroprzepuszczalność dzięki której zachodzi intensywna wymiana powietrza, oszczędza dodatkowo 7-9 % ciepła i zabezpiecza przed rozwojem grzybów, pleśni, korozji oraz innych negatywnych skutków oddziaływania środowiska. Materiał może powiększyć objętość o jedną czwartą, nie zakłócając przy tym przyczepności z powierzchnią. Jeden metr kwadratowy powłoki potrafi wytrzymać do 380 ml wody / godzinę i dosyć szybko wyschnąć po deszczu.

Właśnie dlatego SFEROLIT stosowany jest jako środek wykończeniowy do ocieplania ścian, podłogi, elewacji, ocieplania zewnętrznego dachu oraz ocieplania strychu od wewnątrz, ocieplania domów, budowli produkcyjnych, pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, jak również w przemyśle i w branży transportowej.
Taki wariant ocieplania ma jeszcze jedną przewagę względem pozostałych. W szczególności, naniesiony w okresie letnim, już za jakiś czas środek „wysuszy” wilgoć, która wniknęła w ściany i zadaszenia. Intensywna wymiana powietrza umożliwi odprowadzenie na zewnątrz zbędnej wilgoci, wzmoże proces wyparowywania. Podczas gdy prace wykonywane będą w okresie letnim, stanie się to dodatkowym czynnikiem oszczędzającym koszty energii, pozwalając zaoszczędzić na sztucznym ochładzaniu pomieszczenia.

 

SFEROLIT JEST REWOLUCYJNYM OPRACOWANIEM W SYSTEMACH OSZCZĘDZANIA ENERGII DOSTĘPNYM DLA KAŻDEGO!

jasnoszary - kolor betonuKOLOR SFEROLIT