• biuro@atenapm.pl
  • +48 42 307 09 02

Jak przygotować do termomodernizacjiSPOSÓB UŻYCIA

  1. Przed naniesieniem płynu należy dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła na średnich obrotach, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji.
  2. Następnie na oczyszczoną i zagruntowaną powierzchnię za pomocą pędzla, wałka albo pistoletu do malowania nanoszony jest Sferolit.
  3. Jakość, jednorodność oraz funkcjonalność powłoki zapewnia 3-warstwowe naniesienie Sferolitu na izolowaną powierzchnię (dopuszczalne jest dodawanie wody w ilości nie większej niż 100 ml na 1 litr preparatu).

WŁAŚCIWOŚCI PODCZAS NANOSZENIA

Przed naniesieniem płynu należy dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła na średnich obrotach, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Następnie na oczyszczoną i gruntowaną powierzchnię za pomocą pędzla, wałka albo pistoletu do malowania nanoszony jest Sferolit. Jakość, jednorodność oraz funkcjonalność powłoki zapewnia równomierne naniesienie Sferolitu na izolowaną powierzchnię (dopuszczalne jest dodawanie wody w ilości nie większej niż 100ml na 1 litr preparatu). Wydajność w jednej warstwie wynosi 0,8 – 1,0 l / m2, w zależności od jakości przygotowanej powierzchni i sposobu nanoszenia. Czas wyschnięcia nałożonej warstwy przy grubości warstwy do 1 mm przy temperaturze +20˚С i względnej wilgotności do 60% – 3 godz. Powłokę należy nanosić przy temperaturze powietrza od +5 do +35˚С. Maksymalna grubość nanoszonej każdej warstwy nie przekracza 1mm, kolejne warstwy powinny być nanoszone nie wcześniej niż po upływie 24 godzin.

Jak przygotować się do aplikacjiZALECENIA

USUWANIE: mokrą warstwę można łatwo usunąć wodą lub za pomocą węża ciśnieniowego.
Po wyschnięciu powłoka trudna do usunięcia z powierzchni i narzędzi.

CZYSZCZENIE: oczyścić wałki, pistolet i pozostały sprzęt wodą natychmiast po użyciu.

OPAKOWANIE: Wiadra plastikowe o pojemności 20 L

REKOMENDOWANE URZADZENIA DO MALOWANIA NATRYSKOWEGO

  • do dużych powierzchni: GRACO RTX 5500 PX lub innej firmy o tych samych parametrach technicznych;
  • detale architektury, rurociągi, maszyny: GRACO FAST FINISH PRO oraz GRACO PISTOLET FASTFINISH HOPER GUN lub innej firmy o tych samych parametrach technicznych.

ZUŻYCIE: 0,8-1,0 L / 1m2

OCHRONA OSOBISTA / BHP:

Do wykonywania aplikacji zalecane jest używanie maski ochronnej, rekawiczki ochronne (profilaktyka wystąpienia np. reakcji alergicznej, okulary ochronne (w szczegółności podczas aplikacji pistoletem ciśnienowym), kombinezon malarski w celu uniknięcia występowania plam na obuwiu i ubraniach, ochrona słuchu, słuchawki w przypadku używania sprężarki podczas malowania natryskowego.